Můj porod

17. června 2016 v 13:57 | Maminka Monika |  MAMINKA PÍŠE

Ahoj Všichni.


Dnes tu máme téma na to, jaký byl můj porod.
Co Vám budu povídat, teď už se tomu směju, protože to byl fajn den,
ale v ten den ve který to přišlo to bych určitě neřekla. :D

Termín porodu jsem měla oficiálně 19.4, ale Ondra přišel už 8.4.
Byla jsem šťastná, protože jsem se strašně bála přenášení, vím, že je to naprosto normální,
ale já jsem taková poseroutka, že i věco normální jsou pro mě katastrofa a smrt :D.

Moc jsem se na malého těšila, chtěla jsem aby byl už mezi námi. A jelikož mi dr říkal
ve 37 tt, že už klidně může malej přijít, tak jsem to chtěla. Malej už byl stejně připraven,
tak jsem si 6.4 dala super véču :D pepsi a cereálie ciniminis :D. Prý to vyvolává porod, a 8.4 to začlo.

Byl pátek, já doma a přítel v práci. Probudila jsem se poměrně brzy kolem 8, bylo mi to divné,
vždy jsem vyspávala do 10h klidně i skoro do 12h a najednou jsem cítila mírné bolesti jako bych měla dostat měsíčky,
volala jsem mámě, ta mi řekla ať jdu na wc a pak řeknu. CO se nestalo, na wc jsem se vyčůrala a najednou krev,
začala jsem vnitřně panikařit, nevěděla jsem co mám dělat, všichni mi řekli at volám sanitku, jenže to já zas byla strachy bez sebe, protože jsem měla jet sanitkou poprvé. Přítel byl samozřejmě na druhé straně Prahy a ještě ne svým autem, takže bomba.. Volala jsem sanitku, přijeli mladí kluci, naložili mě do sanitky, změřili tlak a jeli jsme.
Cesta trvala asi 15min, mezitím jsem měla nepravidelné kontrakce. Přijeli jsme do porodnice u Apolináře, kde mi udělali vyšetření a zjistili, že jsem otevřená na 3cm, udělali monitor kontrakce byli cca po 6ti minutách, řekli mi ať se jdu procházet na 2h okolo porodnice. Teď já tam sama, jen mikina a nebylo zrovna teplo. Volala jsem s kým jsem mohla,
měla jsem kontrakce po 5min. Po hodině a půl přijel přítel, ještě chofil semnou půl hodiny a pak jsme šli zpět na přijem.

Tam se zjistilo, že jsem furt otevřena na 3cm, udělali monitor a pak nabídli buď abych zůstala v porodnici, ale že to bude zbytečné, že bych jen ležela a nebo že mohu domů.
Když se naskytla možnost toho, abych šla domů, neváhala jsem a řekla hned, že chci domů. Doktorka mi poradila, abych si dala sprchu třeba 15min a buď bolesti přejdou nebo ještě dnes porodím.
Jeli jsme s porodnice domů a pár kilometrů od porodnice začli bolesti po 5mn, pravidelné. Přítel se mě ptal jestli by nebylo lepší jet zpátky, tak jsem řekla, že ne, že je to v pohodě. Jeli jsme ještě k němu do práce, a pak domů.
Doma na mě čekali balíčky od feedo.cz za 4000kč :D, ja si je v klidu rozbalovala což v tom přišla opět bolest, musela jsem se už opírat a dost to rozdýchávat, šla jsem si dát sprchu, kde kontrakce stále neustupovali.
Pak jsem byla jen v županu a přítel si stáhl aplikaci na kontrakce a počítal. V 15:45 zažal počítat a v 16:16 jsem jela sanitkou do porodnice a přítel za námi. Přijela jsem, udělali vyšetření a byla jsem otevřena sotva na 4cm. Můžu Vám říct, že bolest to byla neskutečná, byla jsem unavená a dost oslabena.
Ležela jsem na lehátku, kde mi dělali monitor a kontrakce byli po 3,5min. Bolelo to šíleně, neskutečný tlak na konečník, no hrůza. Když mi řekli ať se jdu převlíknout, šla jsem jakž takž, ale jakmile mi řekla, že jdem na přípravu, tak se mi udělalo černo před očima a řekla jsem, že tu nezvládnu. Nutili mi furt epidural. Strašně jsem se ho bála, ale pak mi nakonec nezbylo nic jiného. Potřebovala jsem si odpočinout a epidurál to umožňuje, takže jsem šla na box, kdy už jsem se musela i doktora, který mě měl rodit, prosit o jeho ruku, protože to natolik bolelo, že jsem musela něco mačkat :D. Lehla jsem si, přišel anesteziolog a vysvětlil co a jak a zavedl mi epidural. Odpočinula jsem si asi na 5 min, ale pak už jsem potřebovala tlačit, jenže furt jsem nemohla, pak mi naštěstí praskla voda, a když už jsem řekla, že prostě tlačim, přišla porodní asistentka a řekla ,,Ok tak jdeme na to, tlačte maminko,, a já ,, počkat jako vážně ,, porodní asistentka ,, jako važně, tak jedem,,... Párkrát jsem zatlačila a malej byl na světe. Pan doktor zašil a pak jsem ležela 2h na porodním sále. Samozřejmě u celého porodu byl i přítel, který byl neskutečnou oporou. Byl semnou po celou dobu. Každou půl hodinku zamnou chodili a mačkali břicho aby odešli cucky a zbytky krve. Jelikož jsem ji ztratila moc, ale usazovala se v děloze, museli to každou půl hodinu vymačkávat. Po dobu co jsem ležela na sále, jsme obvolávali všechny z rodiny, kamarádů a známých a chlubily se, po dvou hodinách přítel musel jít, abych se najedla a pak vysprchovala a byla převežena na pokoj šesti nedělí.

Ondra se narodil 8.4.2016 v 19:23
měl 2970kg a 49cm

Určitě mrkni i na video o mém porodu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | Web | 17. června 2016 v 14:44 | Reagovat

Takhle velký byl skoro stejně můj první kluk (36tt) :) Ty další už byli na 4kila, s láskou vzpomínám na první porod a "pohodu" :D

2 zivotmaminky zivotmaminky | Web | 17. června 2016 v 14:57 | Reagovat

Měla jsem z toho porodu strašný strach. Teď? Se tomu směji a rodila bych znova :D

3 Anet Anet | 17. června 2016 v 15:04 | Reagovat

[2]: No já u druhého byla trochu vynervovaná ale šlo to, i když bolel o 100% víc, hlavně kontrakce a u třetího jsem měsíc před porodem umírala hrůzou jaký to bude.

4 zivotmaminky zivotmaminky | Web | 17. června 2016 v 15:42 | Reagovat

Tak hlavně, že je to za námi. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama