1. měsíc s Ondrou

19. června 2016 v 10:59 | Maminka Monika |  MĚSÍC PO MĚSÍCI
Ahoj všichni.
Dnes máme pátek, konec týdne a venku nic moc.
Já jsem se konečně dostala k tomu, abych se s Vámi podělila o článek, který se bude týkat prvního měsíce meho syna Ondry.

Upřímně? Myslela jsem si jak je mateřství hračka, ale spletla jsem se.

Pak jsem si také myslela, jak Vám tu měsíce s Ondrou psát nebudu, divila jsem se u jiných maminek, jak se o tom dokážou rozpovídat, vždyť dělá to dítě pořád to samé, ale ne.... Miminko a tedy náš Ondra dělá den co den něco, nějáké postupy.

Abych začla asi úplně od začátku.. Když se narodil 8.4.2016 měl 2970g a 49cm, je tedy fakt, že už od porodu jsem nekojila, neměla jsem a nemám mléko (prosím nepište mi jaká škoda to je, že nekojím, vím to, ale s tím, že se mi neudělalo mléko ani mlezivo, stím prostě neudělá člověk nic).

Jelikož jsem měla Ondru az druhý den a miminka prý po porodu nemusí 24h pít, protože mají ještě zásoby z plodové vody, takže jsme krmili s těží, ale přece jen až 9.4 kolem půlnoci. Malému se nejdřív nechtělo, ze začátku pil opravdu málo ( v porodnici nám dávali Nutrilon ), ale den co den, vlastně půl den co půl den, tak pil víc a víc, jenže jak nepil hned, tak ubíral a ubral až na 2760g, prý to je normální, ale tak to víte, jako matka jsem měla strach. Co se nám ještě povedlo, tak třetí den chytil malej novorozeneckou žloutenku, měla jsem o něj strach, byl celý žlutý, tělo to samé a oční bělma jak by smet. Doufala jsem, že bude v pořádku, a že to bude lepší, jelikož jsem měla normální přirozený porod, pouštělo se čtvrtý den domů a já tam nechtěla zůstat ani minutu na víc, těšila jsem se domů, do klidu, až budeme jako rodinka doma, takže jsem se modlila, ať je zdraví.
Čtvtrý den po porodu přišla ranní vizita, ja jsem byla v pořádku a malý měl furt žloutenku, ale né tak silnou, aby nás tam dál museli držet, takže nás pustili domů... Byla jsem šťastná, protože Vám můžu říct, že hormony po porodu pracovali natolik, že jsem jen brečela, brečela a brečela..

Takže 12.4 nás pustili domu, byla jsem ráda ve svém prostředí a klidu, kdo by nebyl.
Po kontrole u dětské doktorky na kterou se chodí s každým novorozence bylo vše v pořádku, přibýral a rostl, jenže pak s vyskytly problémy s kojeneckým mlékém.
Točila jsem o tom video, takže tady máte odkaz : https://www.youtube.com/watch?v=Mq0gv11izsg

Epizodu s mlékem furt nemáme vyřešenou, ale snad to nebude dlouho trvat.

Ondra od dvou týdnu zvedá hlavičku, ale ještě cvičíme. Ted mámě necelé 4kg. Prý jsme ho i překrmovali, tak jsem museli ubrat trochu dávkování mléka, což malému se nelíbí, nedivím se.
Dnes má malej 53,5cm ;) je v pořádku a roste jako z vody ;).

Máš také děťátko? Jaký byl Váš první měsíc ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama